Connect with us

Osobnosti

40 let od natáčení Nekonečného příběhu. Hlavního hrdinu Atreje byste dnes nepoznali

Kdo by nemiloval Nekonečný příběh? Tato nádherná fantasy pohádka se stala obrovským hitem v 80. letech 20. století a díky její nadčasovosti ji s oblibou sledovaly děti i v dalších desetiletích. Podívejte se, jak vypadá chlapec Atrej z Nekonečného příběhu, kterého milovaly všechny děti. Rozhodně byste jej dnes nepoznali.

Zdroj fotky: Profimedia

Od doby, kdy se v kinech poprvé promítal film Nekonečný příběh, uplynulo neuvěřitelných 40 let. S ohledem na tento symbolický milník nejednoho z nás napadá otázka, jak v současnosti vypadá Atrej, kterého hrál dětský herec Noah Hathaway.

Tehdy třináctiletý chlapec z Kalifornie se stal tváří a duší Nekonečného příběhu, zdánlivě nekonečného dobrodružství v říši Fantázie. Jeho výkon nejen že zaujal diváky po celém světě, ale také mu vynesl ocenění Saturn Award, což bylo jenom třešničkou na dortu jeho herecké kariéry.

Po úspěchu Nekonečného příběhu se však Noahovi nepodařilo dosáhnout stejného stupně slávy. Jak tomu často u dětských hvězd bývá, jeho kariéra po této úspěšné roli nabrala jiný směr. Přesto zůstal věrný filmovému průmyslu, a to nejen jako herec, ale i jako tvůrce.

Noah Hathaway se rozhodl překročit hranice herectví a věnovat se i jiným aspektům filmového průmyslu. Začal se zajímat o produkci a režii a své zkušenosti získané při práci před kamerou tak nyní využívá i za kamerou.

Zdroj fotky: Shutterstock

V nedávných letech jsme mohli vidět Noahův návrat k fantasy žánru ve filmech jako Las Vegas Frankenstein a River Beauty. Tato díla nejenže evokují vzpomínky na slavného Atreje z Nekonečného příběhu, ale také ukazují, že Noah Hathaway má v sobě stále vášeň pro svět fantazie a dobrodružství.

Noah Hathaway, který se narodil 13. listopadu 1971 v americkém Los Angeles, má také další koníčky. Věnuje se tanci, bojovým sportům, rád tetuje a sestavuje motocykly. I když se už dávno nepodobá třináctiletému chlapci Atrejovi, představuje stále pro mnohé z nás symbol nezapomenutelného dobrodružství v říši Fantázie.

Zdroj: Blesk.cz, Csfd.cz, Noahlhathaway.com