Connect with us

Osobnosti

Andrea Verešová si splnila dětský sen. Hraje ve filmové pohádce

Modelka Andrea Verešová už jako malá snila o tom, že si jednou zahraje princeznu v pohádce. I když již princeznou nikdy nebude, tento herecký sen se jí přece jenom splnil. A to díky roli kněžny v pohádce Perinbaba a dva světy, která míří do českých a slovenských kin.

Zdroj fotky: Profimedia

Filmová pohádka Perinbaba a dva světy je pokračováním slavné Perinbaby z roku 1985. Scénář k této pohádce, která je opět magická, tajemná a plná netradičních postav, psal režisér Juraj Jakubisko několik let. Bohužel premiéry svého pohádkového filmu se již nedočkal, neboť zemřel letos v únoru.

Roli v pokračování legendární Jakubiskovy pohádky získala také modelka Andrea Verešová, která si po boku herce Lubomíra Pauloviče zahrála kněžnu. Slovenská modelka podotýká, že si touto rolí v Perinbabě splnila svůj dětský sen zahrát si jednou v pohádce. Podle svých slov nejvíc toužila hrát princeznu, ale je si vědoma toho, že toto období již prošvihla.

“Hurá! Po šesti letech od poslední klapky konečně spatří světlo světa magická pohádka Juraje Jakubiska. Pohádka Perinbaba, v jejímž pokračování jsem měla příležitost si zahrát i já, nám už jako dětem pomohla objevit kouzlo obyčejných věcí,” napsala Andrea Verešová na svém Instagramu.

Zároveň připomněla odkaz legendárního slovenského režiséra Juraje Jakubiska, který se bohužel premiéry své filmové pohádky Perinbaba a dva světy nedožil. 

“Jeho výjimečný filmařský styl dostal Slovensko do velkého filmového světa. Slovenský Fellini, jak ho často nazývali, miloval volnost a fantazii a nechával pro ně prostor i ve svých filmech. Perinbaba a dva světy je nádherný příběh o lásce, víře a odvaze. Je to neobyčejný otisk duše výjimečného režiséra, kterého obdivuji pro jeho schopnost přenést své sny a fantazii na filmové plátno. Děkujeme za krásné poselství. Budete nám chybět,” dodala Andrea Verešová závěrem.

Zdroj: Instagram.com/andreaveresovaofficial, Super.cz, Prezenu.joj.sk