Connect with us

Móda

Brazilská tatérka neumí kreslit. Přesto se na její ošklivá tetování stojí fronty

Tetování je více než obrázek na kůži. Jestli si chcete pořídit nové tetování, popřemýšlejte nejen nad jeho designem, ale i nad výběrem šikovného tatéra. Protipólem k tomu všemu je brazilská tatérka Helena Fernandes, která je proslulá svým ošklivým tetováním. I když neumí kreslit, na nedostatek klientů si rozhodně nemůže stěžovat.

Zdroj fotky: Shutterstock

Tatérka Helena Fernandes má tetovací studio v brazilském městě Salvador, ve kterém se dveře netrhnou. Tato mladá umělkyně se specializuje na “tatuagens peba” neboli “špatně provedené tetování”, které se u dalších tatérů jen tak nevidí.

Lidé otevřeně mluví o tom, že Helena Fernandes vytváří netradiční, nekonvenční, nebo dokonce ošklivé tetování. Ovšem paradoxně se na něj stojí fronty. Její tetování je důkazem, že i když je něco na první pohled špatně provedené nebo škaredé, může to být neobyčejně umělecké.

I na Instagramu má brazilská tatérka více než 170 tisíc sledujících. Svůj instagramový účet nazvala Malfeitona, což v překladu znamená “špatně provedeno”. Tímto označením dala jasto najevo, že její tetovací styl není o konvencích a dokonalosti, ale o sebevyjádření a osobitosti.

Netradiční tetování Heleny Fernandes tak můžete obdivovat na jejím Instagramu, kde se svými fanoušky z celého světa sdílí svůj umělecký vývoj. Kromě tetování se živí také jako ilustrátorka. Vytváří například komiksy nebo svými nekonvenčními obrázky zdobí trička, hrnky nebo plátěné tašky.

Zdroj: Instagram.com/malfeitona,Brightside.me