Connect with us

Osobnosti

Česko přišlo o svého Brada Pitta či Steva z Beverly Hills 90210. Zemřel legendární dabér Pavel Vondra

Hlas Pavla Vondry znal a miloval snad každý z nás. Daboval například Brada Pitta, Toma Cruise, Hugha Granta či Iana Zieringa alias Steva z Beverly Hills 90210. Dabér a herec Pavel Vondra však již bohužel není mezi námi. Zemřel ve věku 54 let v pondělí 1. ledna 2024.

Zdroj fotky: Shutterstock

Smutnou zprávu o smrti svého kolegy a kamaráda zveřejnila přesně na Nový rok herečka a dabérka Mirka Součková. 

“Velice nerada a s velkým zármutkem píšu tyhle řádky…  Opustil nás navždy náš kamarád, dobrý herec a dabér a především laskavý člověk Pavel Vondra. Je mi to neuvěřitelně líto. Soucítím s jeho rodinou a prosím všechny, vzhledem k této velmi bolestivé ztrátě, jménem jeho milující ženy a rodiny o zachování piety,” napsala na sociálních sítích.

Mirka Součková zároveň ostatním vzkázala, ať si na Pavla Vondra vzpomenou a zapálí za něj svíčku. “Kamarády poprosím i o pochopení, nevolejte prosím teď jeho ženě Šárce… Až bude známé datum pohřbu, vše se včas dozvíte. Vzhledem k začátku nového roku, možná bude vše lehce pomalejší,” dodala dabérka ve svém facebookovém prohlášení.

Herec a dabér Pavel Vondra, který se narodil 13. dubna 1969, působil na české dabingové scéně bezmála třicet let. Propůjčil mimo jiné svůj hlas Bradu Pittovi v Tróji, Hughu Grantovi v Lásce nebeské nebo Tomu Cruisovi v Mission Impossible. 

Jako dabér se věnoval také dlouhodobějším projektům. Namluvit například Iana Zieringa alias Steva v seriálu Beverly Hills 90210 nebo Michaela Weatherlyho alias zvláštního agenta Anthonyho DiNozza v krimi seriálu Námořní vyšetřovací služba.

Jako herec se Pavel Vondra objevil již v dětském věku v pohádce Kulihrášek a zakletá princezna. Vidět jste jej mohli také Kameňáku 2, v pohádce Čertova nevěsta a dále v některých dílech Kriminálky Anděl či seriálu Ordinace v růžové zahradě. Čest jeho památce!

Zdroj: Wikipedia.org/Pavel_Vondra, Expres.cz, Cnn.iprima.cz, iDnes.cz