Connect with us

Děti a rodina

Chlapeček s nadměrným ochlupením je hvězdou internetu. Podívejte se, jak toto batole vypadá

Ačkoliv je ještě batole, vousy a porost po těle má hustší než kdejaký 35letý muž. Řeč je o brazilském chlapečkovi jménem Joao Miguel, který se stal hvězdou sociálních sítí poté, co rodiče nasdíleli jeho fotografie a videa. Podívejte se, jak roztomile tento malý klučík vypadá.

Zdroj fotky: Shutterstock

Batole je od hlavy až po paty pokryto tmavými chloupky

Brazilský chlapeček Joao Miguel se stal už ve svém batolecím věku hvězdou sociálních sítí. Na TikToku, Instagramu i YouTube jej sledují statisíce lidí z celého světa.

Srdce ostatních si malý Joao získal díky tomu, jak vypadá. Má velmi husté obočí, dlouhé řasy a od hlavy až po paty je pokrytý hnědými chloupky. Kromě toho se může pochlubit velmi hustými vlasy, velkým nosem a výraznou bradou.

Lidé spekulují, zda Joao nepatří k vlčím lidem

Spousta lidí se shoduje na tom, že Joao rozhodně nevypadá jako batole, ale působí o dost starší. Svým vzhledem i díky výraznému ochlupení spíše připomíná dospělého muže.

Rodiče, kteří sdílejí videa a fotky svého malého syna na sociálních sítích, však neuvádějí, co konkrétně stojí za jeho nadměrným ochlupením. Právě proto začala veřejnost spekulovat, zda malý Joao netrpí hypertrichózou neboli syndromem vlkodlaka a zda nepatří k tzv. vlčím lidem.

Zdroj fotky: Shutterstock

Za chlupatost miminek může lanugo

Odborníci však poukazují na to, že za nadměrnou chlupatost miminek v prvních týdnech a měsících jejich života může tzv. lanugo. Jedná se v zásadě o první ochlupení, které by mělo následně opadat.

“Když se vaše dítě narodí s lanugem, chloupky vypadají během několika dnů nebo týdnů. I když by to trvalo o něco déle, je to také normální. V případě některých kultur nebo národů bývá ochlupení na těle po narození běžnější, a navíc může přetrvávat i v prvních měsících života,” vysvětlila pro portál Daily Star dětská lékařka Beverly Kupfert.

Zdroj: Dailystar.co.uk, Thesun.co.uk, Brightside.me