Connect with us

Bydlení a domácnost

Co dělat se zbylým cukrovím po Vánocích? Máte hned několik možností

Zbylo vám po vánočních svátcích cukroví? Můžete jej využít hned několika způsoby. Rozhodně jej ale nevyhazujte, protože by to byla velká škoda. Jakým způsobem tedy vánoční cukroví po Vánocích využít? Máte hned několik možností.

Zdroj fotky: Shutterstock

Vánoční cukroví zamrazte na potom

Cukroví, které jste o vánočních svátcích nesnědli, si zamrazte na potom. Z mrazničky jej můžete následně vytáhnout dle libosti a pochutnávat si na něm třeba o Velikonocích.

Zdroj fotky: Shutterstock

Připravte si pečený i nepečený cheesecake

Cukroví, které vám zbylo, můžete rozdrobit a použít jako základ pro cheesecake. Stačí rozdrobené cukroví smíchat s rozpuštěným máslem a rázem máme základ, který se v receptu na cheesecake dává pod tvarohovou směs. 

Kromě pečeného si můžete s využitím vánočního cukroví připravit také cheesecake ve skleničce. Rozmělněné cukroví nasypte do skleniček a vrstvěte s tvarohovým krémem (nebo zakysanou smetanou) a ovoce. Na závěr tento nepečený dezert zakončete posypem. 

Vánoční cukroví si dopřejte i k snídani: Do jogurtu nebo müsli

Jak dále využít zbylé vánoční cukroví? Nasekané cukroví můžete použít jako přísadu do snídaňového müsli nebo jej nasypat na jogurt. Velmi zajímavá je v tomto případě také kombinace nasekaného cukroví a ovesných vloček.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zbylé cukroví věnujte do potravinové banky

Zůstalo vám doma po svátcích příliš mnoho vánočního cukroví? Můžete jej darovat charitě nebo dobročinným organizacím, které potřebují potravinovou pomoc. Oslovit můžete také potravinové banky.

Po vánočních svátcích zbylým cukrovím rozhodně neplýtvejte. Naopak se značte hledat nové způsoby, jak jej dál využít. A to ke prospěchu všech.

Zdroj: Napsáno s využitím AI