Connect with us

Bydlení a domácnost

Co proti rosení oken? Vyzkoušejte jednoduchý trik se saponátem

S rosením oken zevnitř bojujeme ve svých domech nebo bytech zejména během chladnějšího období roku. Proč se vůbec rosí okna v zimě? Na chladných sklech dochází ke kondenzaci vodní páry. Dobrou zprávou je, že tomuto problému můžete předejít s využitím hned několika triků. Velmi vás překvapí hlavně jednoduchý trik se saponátem.

Zdroj fotky: Shutterstock

Tipy, jak předejít rosení oken zevnitř v zimě

Pokud chcete doma předejít nadměrnému rosení oken, v prvé řadě každý den dostatečně větrejte, abyste uvnitř snížili vlhkost vzduchu. Všechna okna ve svém domě či bytě otevřete dokořán velmi krátce, ovšem intenzivně. 

Nezapomeňte také na dostatečné vytápění. Optimální teplota vašeho domova by se měla pohybovat kolem 21 stupňů Celsia. Abyste snížili riziko rosení oken zevnitř, vyhněte se doma sušení prádla.

Zdroj fotky: Shutterstock

Vyzkoušejte trik proti rosení oken se saponátem

V případě vašeho domácího boje proti rosení oken si budete pochvalovat také trik s obyčejným saponátem, který předejde kondenzaci vodní páry na chladných okenních sklech. Jakým způsobem postupovat, aby byla vaše okna zevnitř i po ránu suchá?

Jednoduše kápněte na suchý hadřík několik kapek mycího prostředku na nádobí a následně jej rovnoměrně rozetřete po celém okně. Pomocí tohoto jednoduchého triku proti rosení oken zabráníte kondenzaci vodních par na vnitřních oknech.

Zdroj fotky: Shutterstock

Trik proti rosení oken je ověřený generacemi

Že s využitím obyčejného saponátu můžete v zimních měsících účinně bojovat proti oroseným oknům, na svém TikToku zveřejnila influencerka Lynsey Queen of Clean, která se specializuje na profesionální úklid. Tato milovnice pořádku navíc přiznala, že tento trik proti rosení oken má od své maminky.

“Možná tomu nebudete věřit, ale tento starý trik se saponátem proti rosení oken je vážně úžasný. Moje máma mi o něm řekla minulý týden, a proto se o něj chci s vámi také podělit,” napsala influencerka Lynsey Queen of Clean na svém TikToku a sdílela velmi názorné video, jak postupovat.

Zdroj: Tiktok.com/@lynsey_queenofclean, Tyla.com