Connect with us

Osobnosti

Ewa Farna pod palbou kritiky svých věrných fanoušků: Plánuje zpoplatnit exkluzivní obsah nebo osobní setkání

Česko-polská zpěvačka Ewa Farna vyvolala na svém Instagramu velký poprask. Svými nejnovějšími plány totiž nadzvedla ze židle spoustu svým věrných fanoušků. Za to, když budou chtít být své oblíbené zpěvačce o kousek blíž, si totiž budou muset připlatit.

Zdroj fotky: Shutterstock

“Konečně je to tadyyyy! Spouštím vlastní Patreon, kde k vám budu zase o kousek blíž! Bude to pecka a už teď se těším na všechny z vás! Více informací najdeš v Highlights – Patreon. Jdeš do toho? Napiš mi do komentáře!” oznámila Ewa Farna na svém oficiálním instagramovém účtu.

Zpěvačka konkrétně přechází na platformu, v níž fanoušci platí tvůrcům za jejich práci. V rámci předplatného se tak věrní fanoušci Ewy Farné mohou těšit na virtuální poslechovou párty, limitovaný merch, livestreamy, backstage obsah, soutěže nebo osobní setkání v rámci EwaFestu.

Že se ale Ewa Farna rozhodla zpoplatit exkluzivní obsah nebo osobní setkání, její skalní příznivce velmi rozhořčilo. Zpěvačka se okamžitě dostala pod palbu kritiky.

“Blíž k fanouškům nebo penězům? Velké zklamání pro fanouška, který Vaši cestu sleduje od samého začátku…” zkritizovala Ewu Farnou na Instagramu jedna její věrná fanynka. “Trochu se omlouvám, ale když nemám peníze na měsíční předplatné, tak se nemůžu cítit jako členka fanklubu? Roky chodím na koncerty a podporuji vás celým svým srdcem a mám k vám velké sympatie, ale trochu mě bolí, že když nezaplatím, budu nějak vyloučena z komunity, kterou mám opravdu ráda,” přidala se další.

Ewin instagramový příspěvek vyvolal obrovskou bouři. Objevily se pod ním kritické komentáře i celá vlna dotazů. Zpěvačka proto svým sledujícím slíbila, že natočí vysvětlující video.

 „Natočím nějaké vysvětlující video, na EwaFest samozřejmě i nadále můžou všichni fanoušci, jak to bylo. Jen někteří mají v tom předplatném i vstupné, nebo tím členstvím prostě podporují pořádání takové akce,“ informovala Ewa Farna.

“Zdravím. Po přečtení komentářů je zjevné, že řada lidí nepochopila účel. Přeci žádný posluchač či fanoušek není na ničem omezen. Pouze ten, kdo si zaplatí členství, tak bude mít bonusový obsah. To je v dnešní době úplně běžné. Například Rammstein (ano, je to diametrálně odlišný tvůrce v zásahu na posluchače – ale princip stejný) má své členství LIFAD, které se pravidelně platí. Fanoušek tak má řadu slev, dřívější možnost vstupenek a další řady výhod. Zde bych se chtěl @ewa_farna93 zastat, jelikož je to úplně normální a pro ty, kteří by ji chtěli být ještě o fous blíže, tato nabídka je směřována. Ostatní nejsou nikterak obejiti a nic se pro ně nemění. Hezký den,” zastal se Ewy Farne jeden ze sledujících.

Zdroj: Instagram.com/ewa_farna93