Connect with us

Osobnosti

Fitness influencerka Aitana Lopez si měsíčně přijde na 110 tisíc korun. Není však reálný člověk, stvořila ji umělá inteligence

Fitness influencerka Aitana Lopez je se svým profilem Fit Aitana na Instagramu pouhé čtyři měsíce. Za tuto dobu nasbírala takřka 120 tisíc sledujících a její měsíční příjem je 4 tisíce dolarů, v přepočtu 110 tisíc korun. Háček je ovšem v tom, že tato žena reálně neexistuje, neboť ji stvořila umělá inteligence.

Zdroj fotky: Shutterstock

Influencerkám a online modelkám v současné době roste velká konkurence, která může ohrozit jejich stabilní finanční příjem. Jde o virtuální modelky stvořené umělou inteligencí (AI), které od skutečných žen a dívek poznáte jenom stěží.

I když tu virtuální modelky byly již několik let před příchodem AI, nyní je jejich vzhled mnohem realističtější. Této skutečnosti využila reklamní agentura ze španělské Barcelony, která stvořila virtuální modelku Aitanu Lopez.

Tato nereálná růžovlasá dívka je na Instagramu pouhé čtyři měsíce. Přesto se jí podařilo získat takřka 120 tisíc sledujících, kteří s nadšením komentují její krásu a sexy vzhled. Barcelonská reklamní agentura, která Aitanu vytvořila, se přitom nezaměřila jenom na její krásu. Tato virtuální modelka je tedy nejen atraktivní, také její módní styl a celková osobnost odpovídá přímo trendům dnešní doby.

Aitana Lopez pod svým instagramovým profilem Fit Aitana zveřejňuje pouze fotky, z nichž každá nasbírá desítky tisíc lajků a stovky obdivných komentářů. Videa zatím na profilu Fit Aitana nenajdete, protože právě v nich by byla digitální podoba virtuální modelky Aitany Lopez všem až příliš jasná.

Co si myslíte o nereálných influencerkách vytvořených umělou inteligencí? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Odditycentral.com, Smartmania.cz, Instagram.com/fit_aitana