Connect with us

Svět

Influencerka Shani Louk je mrtvá. V pásmu Gazy našli úlomek její lebky

23letá německo-izraelská studentka Shani Louk, kterou teroristé z hnutí Hamás unesli 7. října během útoku na izraelský hudební festival Supernova, je mrtvá. Smrt mladé dívky potvrdila její rodina a také izraelské ministerstvo zahraničí.

Zdroj fotky: Shutterstock

“Jsme zdrceni tím, že se potvrdila smrt německo-izraelské dívky Shani Luk. Shani, která byla unesena z hudebního festivalu, mučena a předváděna po Gaze teroristy z Hamasu, si zažila nepředstavitelné hrůzy. Naše srdce jsou zlomená. Kéž je její památka požehnáním,” informovalo izraelské ministerstvo zahraničí na svém oficiálním twitterovém účtu. 

Celý svět obletělo video ze 7. října, na kterém polonahou dívku teroristé z Hamásu vozí na kufru auta jako trofej. Z videa nebylo jasné, zda Shani Louk ještě žije. Její matka Ricarda Louk následně obdržela informaci, že je její dcera naživu a že je hospitalizována v nemocnici v Gaze.

Tato žena však v pondělí 30. října pro německou televizní stanici RTL sdělila, že je její dcera Shani Louk mrtvá. “Včera jsme dostali zprávu, že moje dcera už nežije,” uvedla Ricarda Louk doslova. Podle informací německých a izraelských médií influencerčina rodina obdržela oficiální oznámení, že byl nalezen úlomek dívčiny lebky, který se shodoval s jejím DNA. Shani Louk tak pravděpodobně zemřela již 7. října.

Právě úlomek lebky Shani Louk v kombinaci s okolnostmi útoku na hudební festival 7. října a s videozáznamem bezvládného těla na korbě auta, dovedl vyšetřovatele k závěru, že je tato dívka opravdu mrtvá.

“S velkým smutkem oznamujeme smrt mé sestry Shani Nocile Z. L. (ať je její památka požehnáním), která byla 7. října 2023 na party masakru v Re’im,” potvrdila na Instagramu sestra zavražděné dívky Adi Louk.

Zdroj: Cnn.com, Theguardian.com, Twitter.com