Connect with us

Bydlení a domácnost

Jak vyčistit mikrovlnku a odstranit z ní mastnotu? Maminka sdílela jednoduchý trik se saponátem na nádobí

Ke kuchyňským elektrospotřebičům náchylným ke znečištění patří jednoznačně mikrovlnná trouba. Chcete vědět, jak vyčistit mikrovlnku rychle a snadno od popcornu nebo dalších zbytků jídla? Inspirujte se chytrým trikem jedné maminky, která na sociálních sítích ostatním poradila, jak se v mikrovlnce rychle zbavit špíny, mastnoty a zaschlých nečistot.

Zdroj fotky: Shutterstock

Domácí trik, jak vyčistit mikrovlnku, je geniální

Snad každému z nás slouží mikrovlnná trouba k ohřívání pokrmů. Abychom zabránili jejímu velkému znečištění, používáme při tomto ohřevu plastový poklop. Ovšem ani poklop nestačí a mikrovlnná trouba je při pravidelném používání plná špíny, mastnoty a mnohdy i zaschlých nečistot.

Geniální trik, jak vyčistit mikrovlnku a odstranit z ní mastnotu, představila na TikToku maminka Charlene, jejíž profil Mums Cleaning Lockdown Life se přímo zaměřuje na úklid domácnosti. Její trik funguje i v případě nahromaděné špíny a zaschlých nečistot uvnitř mikrovlnky, jejichž čištění jste se dlouho vyhýbali nebo jste si mysleli, že je už vůbec neodstraníte.

Zdroj fotky: Shutterstock

Použijte misku s vodou a několika kapkami saponátu na nádobí

Jak tedy rychle a snadno vyčistit mikrovlnku a odstranit z ní mastnotu? Charlene ve svém tiktokovém videu na profilu Mums Cleaning Lockdown Life názorně ukázala, že to jde velmi jednoduše.

Připravte si misku se studenou vodou, do které přidejte 10 kapek jemného saponátu na nádobí (například Jaru). Tuto misku dejte do mikrovlnky bez poklopu a zapněte na nejvyšší výkon po dobu 4 minut.

Zdroj fotky: Shutterstock

Nečistoty z mikrovlnky půjdou snadno dolů

Po uplynutí 4 minut misku s vodou z mikrovlnky vyjměte. Výpary jarové vody narušily nečistoty a zaschlou špínu na stěnách mikrovlnné trouby. Stačí tedy, když mikrovlnku následně vytřete měkkým vlhkým hadříkem. Díky použití saponátu na nádobí, který jste nakapali do misky s vodou, dojde také k dokonalému odmaštění vnitřku mikrovlnky.

Mikrovlnnou troubu vždy takto dočisťujte pouze měkkým vlhkým hadříkem (například z mikrovlákna), nikdy nepoužívejte houbičku s drsným povrchem, nebo dokonce drátěnku. Mohlo by totiž dojít k poškrábání a poškození mikrovlnky a v krajním případě i k narušení pohybu mikrovln.

Zdroj: Tyla.com, Tiktok.com/@mumscleaninglockdownlife, Alza.cz