Connect with us

Osobnosti

Jan Bendig o útoku moukou na Slavících: Nic jsem nepřipravoval a nedomluvil, ani jsem o tom nevěděl

V posledních dnech se na zpěváka Jana Bendiga valí ze všech stran kritika kvůli tomu, že útok moukou na Slavících byl zincenovaný a že si jej dopředu naplánoval. Po několika dnech mlčení se zpěvák o tomto incidentu rozhodl otevřeně promluvit. V neděli 25. února večer na svém instagramovém účtu vydal veřejné prohlášení.

Zdroj fotky: Profimedia

Český showbyznysem hýbe “moučný” skandál Jana Bendiga, kdy jej na Českých slavících neznámý útočník posypal moukou. Policie však aktuálně uvedla, že se na této akci oba aktéři domluvili a že celý útok byl zinscenovaný.

„Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc korun,” uvedl mluvčí pražské policie Richard Hrdina ve vysílání CNN Prima NEWS

Po tomto odhalení se na zpěváka hlavně na sociálních sítích snesla obrovská vlna kritiky. Lidé měli za to, že Jan Bendig na sebe strhnul pozornost celkem špatným způsobem, a podkládali si otázku, jestli mu to vůbec stálo za to. Někteří dokonce nešetřili mnohem peprnějšími výrazy.

Po vyjádření policie zpěvák několik dnů mlčel. V neděli 25. února však na svém veřejném instagramovém profilu vydal rozsáhlé prohlášení, v němž se pokusil celou situaci svým fanouškům blíže vysvětlit.

“Stále si stojím za tím, že jsem útok nepřipravoval a nedomluvil a nevěděl o něm. S útočníkem jsem se ohledně údajné přípravy útoku před ani po útoku nesetkal, ani jsem s ním v této věci telefonicky ani jinak nekomunikoval. Stejné závěry ostatně vyplývají i z usnesení policejního orgánu o odložení věci. Jedině kdy jsem byl s tím klukem opravdu v kontaktu, bylo během telefonátu po útoku, kdy se nám omlouval a já si vyslechl jeho příběh. Jeho omluvu jsem přijal a o tom jsem Vás ihned informoval,” napsal Jan Bendig na Instagramu. 

“Hned po Slavících jsem dál tuto kauzu nechtěl rozebírat a vyloženě jsem prosil na sociálních sítích, ať z toho některá média a lidé nedělají rasistickou kauzu, protože tak jsem ji nikdy ani nebral. Stačí mrknout na moje první prohlášení, které najdete i zde na profilu,” dodal zpěvák ve svém vysvětlení.

Zdroj: Instagram.com/bendigjan, Extra.cz, Cnn.iprima.cz