Connect with us

Osobnosti

Jan Bendig popsal své pocity po útoku moukou na Slavících. Lidé mu vyjadřují podporu

Zpěvák Jan Bendig se před předáváním Českých slavíků stal obětí nechutného útoku. Na červeném koberci jej neznámý člověk posypal moukou. Honza se později ze svých pocitů vypsal na Instagramu, kde mu lidé vyjadřují obrovskou podporu. Za zmínku rovněž stojí, že se již pachatel útoku sám přiznal na policii.

Zdroj fotky: Profimedia

“Furt nenalézám ty správný slova, co k tomu říct. Mrzí mě to. Opravdu moc. To, že celej život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě neházejí do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky fakt unavující. Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně…” rozepsal se upřímně Jan Bendig na svém instagramovém účtu.

Zpěvák dále uvedl, že jej tento incident velmi zasáhl u srdce a stále se ptá, proč k němu došlo. Jan Bendig dodal, že se snaží makat, být vždy na každého slušný a zároveň být pro druhé inspirací.

“Nechci, aby se tahle věc zvrtla v nějaký rasistický podtext a následnou pomstu. Násilí totiž plodí další násilí. A tady na světě je ho už i tak dost. Ukažme lidem, co rádi používají předsudky proti nám romákům nebo lidem s jinou orientací či národností, že jsme a budeme vždy nad věcí a budeme dělat inspirativní věci, které jednou změní celkové vnímání nás všech…” dodal Jan Bendig ve svém instagramovém prohlášení.

Jakmile zpěvák na svém Instagramu toto otevřené vyjádření zveřejnil, strhla se obrovská vlna reakcí a podpory. Aby se zpěvák držel, vzkázali nejen jeho sledující a fanoušci, ale také hvězdy českého showbyznysu.

“Objímám tě Jeníčku… Nenech si pokazit radost, NIČÍM A NIKÝM,” napsala Lucie Bílá. “Jsem v šoku z toho ubohýho gesta, ale ještě víc z tý neposkrvněný, neotřesitelný záře, co z tebe jenom o hodinu později šla na pódiu. Neuvěřitelný. Fantastickej výkon. A tenhle velkorysej text…tolik vnitřní moudrosti a nadhledu, trpělivosti i optimismu…You´re my hero,” vzkázala Janu Bendigovi zpěvačka a herečka Emma Smetana. “Vnitřní síla je mnohem silnější než ta viditelná, Honzi. Určitě tě to na duši bolí a bolet ještě bude. Přesto jsi ale svým postem ukázal, že velké gesto není někoho ponížit nebo zlomit, velké gesto jsi udělal svojí rozvahou a nadhledem,” vyjádřil se moderátor Honza Musil.

Jan Bendiga pod jeho instagramovým příspěvkem dále podpořili například Dagmar Havlová, Václav Neckář, Lucie Borhyová, Hana Vágnerová, Mahulena Bočanová, Matěj Ruppert, Rytmus, Kateřina Marie Tichá, Monika Bagárová, Jitka Čvančarová, Martina Pártlová nebo Anička Slováčková.

Zdroj: Instagram.com/bendigjan