Connect with us

Osobnosti

Kapely Horkýže Slíže, Desmod nebo Iné kafe zasáhla smutná zpráva. Zemřel významný slovenský hudebník

V neděli 4. února 2024 zemřela významná osobnost slovenské hudební scény. V pouhých 48 letech navždy odešel významný hudebník a producent Peter “Sanchez” Saniga, který spolupracoval hned s několika známými slovenskymi kapelami jako Iné Kafe, Desmod, Gladiator nebo Horkýže Slíže.

Zdroj fotky: Shutterstock

“Zažili jsme s tebou ve studiu krásný život. Děkujeme ti a odpočívej v pokoji, Sanchezi,” vzkázala Peterovi Sanigovi do nebe na sociálních sítích slovenská skupina Gladiátor. 

“Děkujeme ti pětkrát, Sanchezi, za vše, co jsi pro nás udělal, za všechny ty naše skladby a alba, na kterých je tvůj neopakovatelný rukopis a podpis. A je jich neskutečně mnoho. I díky tobě jsme tam, kde jsme. Takoví jako ty se rodí jednou za sto let. Byl jsi naše krevní skupina, a proto byla naše spolupráce tak pohodová, jedinečná a zároveň úspěšná. Budeš nám velmi chybět. Jsou na světě lidé, kteří jsou nenahraditelní,” vyjádřili se na Facebooku k úmrtí Petera Sanigy členové skupiny Horkýže Slíže.

Peter “Sanchez” Saniga patřil k výrazným osobnostem slovenské hudební scény. Vystupoval jako baskytarista s uskupením BijouTerrier, kterou založil Kuko z Horkýže Slíže. Hrál rovněž ve skupině Borra se slovenským zpěvákem Adamem Ďuricou.

Dlouhé roky působil jako zvukař ve svém hudebním studiu v Šulekove. Právě zde nahrál spoustu úspěšných a přelomových alb známých slovenských kapel jako Gladiátor, Desmod, Horkýže Slíže nebo Iné Kafe. Navíc jste jeho hlas mohli slyšet třeba ve skladbě Emanuel Bacigala od skupiny Horkýže Slíže. 

Peter “Sanchez” Saniga, který měl několikanásobný bypass a cukrovku, odešel z tohoto světa v pouhých 48 letech. Za jeho náhlým odchodem má být zápal plic a selhání orgánů. Po oblíbeném slovenském hudebníkovi zůstala manželka Mária a dcera Sára.

Zdroj: Cas.sk, Pluska.sk, Tn.nova.cz