Connect with us

Osobnosti

MC Erik se na Instagramu vyjádřil k smrti Barbary Haščákové. Uvedl důvod, proč to udělal až teď

Slovenský hudebník Erik Aresta, který v devadesátkách tvořil s Barbarou Haščákovou hvězdné duo MC Erik & Barbara, se oficiálně vyjádřil ke smrti své parťačky až nyní. Na svém oficiálním instagramovém účtu vysvětlil, proč své veřejné prohlášení několik dnů odkládal. Zároveň uvedl, že jej velmi mrzí, když mu někteří jeho „veřejné mlčení“ vyčítají.

Zdroj fotky: Profimedia

I když Barbara Haščáková zemřela v USA již 22. listopadu 2023, informace o její smrti se dostala na Slovensko a Česko až v neděli 3. prosince. V tento den se o zpěvaččině smrti dozvěděl i její bývalý parťák Erik Aresta alias Mc Erik a byl to pro něj obrovský šok. Po čtyřech dnech od této smutné zprávy se rozhodl promluvit a podat vysvětlení, proč neměl potřebu zveřejňovat na sociálních sítích jakýkoliv příspěvek.

“Přátelé, víte, že na sociálních sítích nejsem nijak extra aktivní, a už vůbec nejsem zastánce přílišného odhalování soukromí. A to platí i pro události posledních dní. S Barbarou (pro mě to byla vždy Babka nebo Babuka) jsem byl v kontaktu – rozčilovali jsem se na tím, že jsme na plakátě na koncert Maduaru, kterého se neúčastníme, stěžovala si mi na bláznivou fanynku, která na sítích vytváří její falešné profily, posílal jsem jí občas videa z akcí, kde fanouškové zpívali naše písně, občas jsem jí poslal fotky mé dcerky, z které měla velkou radost, nebo jsme jí s Elou na narozeniny do videa zazpívali Happy Birthday,” uvedl ve svém instagramovém prohlášení 7. prosince Erik Aresta.

Slovenský hudebník poznamenal, že se smutnou zprávu o smrti Barbary Haščákové dozvěděl až z médií a že její odchod byl pro něj obrovským šokem jako pro ostatní. “Jenom nejsem člověk, který by to chtěl či potřeboval sdílet veřejně. Proto jste na mém FB ani IG neviděli žádný příspěvek. Ale podle některých vašich reakcí mám pocit, že když jsem nedal žádný status na sociální sítě, nebo když v reportážích na Markíze nebo Jojce nezaznělo i mé vyjádření, tak že mi je to jedno. Věřte, že není. Ale podobné věci zpracovávám sám… A nemám potřebu to dělat veřejně, dokonce to osobně považuji až za trochu nevhodné. Říká se: Věnujme tichou vzpomínku,” vysvětlil svůj postoj Erik Aresta alias MC Erik.

Hudebník zároveň poděkoval ostatním, že chápou, proč nemá o smrti Barbary Haščákové status na sociálních sítích už od neděle 3. prosince a že se nevyjadřuje v médiích. “Takže mi prosím promiňte, že nemám na sítích od neděle status, a že se nevyjadřuji v médiích. Děkuji, že to chápete a respektujete. A o to samé prosím také média, od kterých mám od neděle desítky sms a zmeškaných hovorů,” doplnil Erik Aresta.

Na závěr svého instagramového vyjádření poděkoval Barbaře Haščákové do nebe. “Babka byla a bude součástí mého života, jsem a budu jí navždy vděčný za krásné roky krátké, ale o to intenzivnější kariéry. Bez ní bych asi nebyl tam, kde jsem, a bez ní bych teď nemohl pravidelně vystupovat a těšit se i po 30 letech z vaší přízně. A Barborka bude se mnou a s Ivankou stále, na každém našem vystoupení, které ještě absolvujeme… Takže Babka, děkuji,” vzkázal MC Erik závěrem.

Zdroj: Instagram.com/mcerikofficial