Connect with us

Osobnosti

Monika Bagárová kojila dceru Ruminku skoro 4 roky. Nyní ji odstavila

Zpěvačka Monika Bagárová se na sociálních sítích otevřeně svěřila s tím, že se téměř po čtyřech letech rozhodla odstavit svou dceru Ruminku od kojení. Její vyjádření vyvolalo mezi ostatními maminkami nejrůznější reakce, protože každá z nich měla jiný názor na to, jak dlouho je vůbec vhodné kojit.

Zdroj fotky: Profimedia

Monika Bagárová přiznala, že krátce před čtvrtými narozeninami své dcerky Ruminky cítila, že nastal ten správný čas skončit s kojením. Toto rozhodnutí bylo jako pro Moniku, tak pro její dceru velmi náročné – na odstavení si totiž musely zvyknout obě dvě.

“Byl to krásný čas. Pro někoho možná příliš dlouhý, pro nás přesně tak dlouhý, jak měl být. Kojení považuji za jedno z nejkrásnějších období i přesto, že obnáší své. První dny byly uplakané, nebudu lhát, i mně ukápla slza. Cítila jsem ale, že je ten pravý čas skončit, teď když to cítím já, né když to cítí ostatní kolem mě nebo kolem nás,” napsala Monika Bagárová otevřeně na svém Instagramu.

Lidé v komentářích pod příspěvkem řešili délku kojení, ačkoli spousta žen Moniku Bagárovou podpořila. Někteří však kritizovali délku jejího kojení jako neobvyklou, a dokonce nepřirozenou. Sama Monika však zdůraznila, že její rozhodnutí ohledně délky kojení bylo založeno na jejích vlastních pocitech a potřebách, nikoli na tlaku okolí.

Co se týče kojení a následného odstavování, právě v tomto byla zpěvačka velmi otevřená. Sama na sobě názorně ukázala, že délka kojení je velmi individuální a vždy záleží na samotných maminkách a potřebách jejich dětí.

“Hodně štěstí všem z vás, které to právě teď taky řeší nebo se teprve chystáte, přeji hodně trpělivosti, klidu. Je to velká věc nejen pro nás, ale hlavně pro ty naše lásky. Byl to jejich přístav pocitů bezpečí, lásky, uklidnění a taky přece té největší dobroty na světě,” napsala upřímně o odstavování Monika Bagárová.

Zdroj: Instagram.com/bagarovamonika