Connect with us

Osobnosti

Ornella Koktová apeluje na rodiče po operaci své dcery Lili: Dávejte si pozor na mateřská znaménka

Trojnásobná maminka Ornella Koktová skončila se svou nejmladší dcerkou Lillianne v nemocnici. Lékaři totiž této dvouleté holčičce plánovaně odoperovali mateřské znaménko, které měla od narození na hlavě. Ornella po této zkušenosti apeluje také na ostatní rodiče, aby znaménka u svých dětí rozhodně nepodceňovali.

Zdroj fotky: Profimedia

Lilianne Koktová přišla před dvěma lety na svět s velkým mateřským znaménkem, které ji zdobilo hlavičku. Lékařům se toto znaménko nezdálo, a právě proto jej pravidelně kontrolovali. Nakonec přišla na řadu operace, během které zdravotníci této dvouleté holčičce znaménko nadobro odstranili.

“Lilinka se narodila se znaménkem na hlavě. Mně se to úplně nezdálo, i naše pediatrička říkala, ať to monitorujeme. Trošku mi přišlo, že se to i zvětšuje, tak jsme se objednali do Motola a čekali jsme asi půl roku, než šla na vyšetření. Udělali i nějaké onkologické konzilium a rozhodli, že bude nejlepší, když to půjde pryč. Tak nás poslali do vinohradské nemocnice,” osvětlila celou záležitost maminka Ornella Koktová svým sledujícím v instagramových stories.

Během náročné operace musela být její dcera v celkové narkóze. Zákrok, který absolvovala ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze, má již naštěstí za sebou.

“Lilinka má operaci zdařile za sebou a je vážně neskutečně statečná. Odběry krve bez pípnutí a “boje”, na veškerých prohlídkách ochotně spolupracovala a když bylo třeba, ani se nepohla… Na sále rozdávala úsměvy a opět splnila vše podle pokynů a to i bez mojí přítomnosti,” popsala průběh operace Ornella Koktová.

Tato trojnásobná maminka navíc vzkázala všem ostatním rodičům jednu důležitou věc: “Dávejte si pozor na znamínka a nenechávejte nic náhodě,” napsala na Instagram doporučení, kterého by se měl držet každý zodpovědný rodič.

Zdroj: Instagram.com/ornellakoktova