Connect with us

Bydlení a domácnost

Počasí na Vánoce 2023: Bude Štědrý den na sněhu, nebo na blátě?

Můžeme v roce 2023 očekávat bílé Vánoce, nebo tradičně přijde obleva a Vánoce budou opět na blátě? Na tuto otázku odpovídá dlouhodobá předpověď, kterou aktuálně vydali meteorologové. Jaké počasí na Vánoce 2023 nás tedy pravděpodobně čeká?

Zdroj fotky: Shutterstock

Bílé Vánoce 2023 jsou stále ve hře

Začátek prosince 2023 přinesl sněhovou nadílku s teplotami pod nulou. Pokud doufáte, že sníh letos vydrží do 24. prosince a sníte o bílých Vánocích, dlouhodobá předpověď počasí napovídá, že nějaké šance tu přeci jenom jsou. Co nás tedy čeká?

Zdroj fotky: Shutterstock

Od pondělí 11. prosince 2023 přijde obleva

Sněhová nadílka, ze které mají v tuto chvíli největší radost děti a milovníci zimních sportů, nebude mít trvalý charakter. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve svém předpokládaném vývoji počasí v Česku uvádí, že má od pondělí 11. prosince přijít obleva.

“Vyhlídka počasí od pondělí 11. prosince do středy 13. prosince 2023 je následující: Zataženo až oblačno, občas déšť, od vyšších poloh i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, v pondělí na Moravě a ve Slezsku místy kolem -3 °C, v Čechách postupně 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 1 až 6 °C,” předpovídá ČHMÚ.

Dlouhodobá předpověď od 14. do 21. prosince 2023

Jaké počasí nás čeká od čtvrtka 14. prosince 2023? Dlouhodobou předpověď vydala na svých oficiálních stránkách společnost Meteopress, která se zabývá předpovídáním počasí. V období od 14. do 21. prosince 2023 má být většinou oblačno, místy déšť a od vyšších poloh přechodně sněžení. Ojediněle můžeme očekávat mlhy nebo nízkou oblačnost.

Zdroj fotky: Shutterstock

Ranní teploty se mají v od 14. do 21. prosince 2023 pohybovat mezi 4 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty budou dle dlouhodobé předpovědi počasí dosahovat 0 až 8 °C. V tomto období tedy nemůžeme pravděpodobně sněhovou přikrývku očekávat.

Jaké bude počasí na Vánoce 2023?

Dlouhodobá předpověď napovídá, že se letos bílých Vánoc pravděpodobně nedočkáme. Těšit se ze sněhové pokrývky budeme moci spíše pouze v horských polohách. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se mají totiž teploty v týdnu od 18. do 24. prosince pohybovat kolem -3 °C až +3 °C. Očekávat máme smíšené nebo dešťové přeháňky, které budou přechodně i mrznoucí.

Zdroj: Chmi.cz, Meteopress.cz, Chmi.cz