Connect with us

Osobnosti

Pretty Woman aneb Moderní pohádka o Popelce nesmí na Vánoce chybět. Co o ní možná nevíte?

Romantický film Pretty Woman z roku 1990 je legendární klasikou, kterou miluje každý. Tuto americkou moderní pohádku o Popelce české televizní stanice tradičně vysílají během vánočních svátků. Také Pretty Woman milujete? V tom případě pro vás máme několik zajímavostí, které možná o tomto snímku nevíte.

Zdroj fotky: Profimedia

Už samotný vývoj a vznik Pretty Woman je docela zajímavý. Původní scénář od J. F. Lawtona měl být mnohem temnější. Film se měl také původně jmenoval 3000 dolarů, což odkazovalo na peníze, které hlavní postava, prostitutka Vivian, dostane za týden práce. Při původní verzi měl být film drsnější a Vivian měla skončit opuštěná a osamělá.

Nicméně, režisér Garry Marshall si všiml potenciálu pro romantický příběh a společnost Disney, která původně odmítla projekt, nakonec souhlasila s jeho realizací. Tato změna směru příběhu znamenala, že film dostal svůj charakteristický romantický nádech, který jej učinil tolik oblíbeným.

Julie Roberts se stala díky filmu Pretty Woman skutečnou světovou hvězdou. Její role Vivian jí vynesla nominaci na Oscara za nejlepší herečku. Scéna, ve které se Vivian v luxusním obchodě dostane pohrdavého přístupu kvůli jejímu vzhledu a pak se vrátí s novou sebejistotou a řekne „Velký omyl!“, je jednou z nezapomenutelných chvil ve filmu.

Věděli jste také, že původně měl hrát roli miliardáře Edwarda Lewise jiný herec? Nakonec jej ale ztvárnil Richard Gere a jeho chemie s Julií Robertsovou byla jedním z klíčových prvků úspěchu filmu.

Zdroj fotky: Shutterstock

Další zajímavosti o filmu Pretty Woman

✓ Skladba Pretty Woman od Roye Orbisona se stala charakteristickou písní filmu, ačkoliv původně nebyla napsána pro tento film.

✓ Původně se měla postava Vivian jmenovat Kit a měla být postavou výrazně starší než Vivian. Ale poté, co byla role nabídnuta Julii Roberts, došlo ke změně postavy na mladší a od té doby se celý charakter postavy změnil.

✓ Kozačky, které na sobě měla Julia Roberts v roli prostitutky Vivien se v aukce vydražily na 16 tisíc euro.

✓ Film Pretty Woman měl obrovský vliv na módu. Scény s Julií Roberts v elegantních šatech a výběru oblečení pro její postavu Vivian inspirovaly mnoho módních trendů a stylů v 90. letech 20. století.

Zdroj: Csfd.cz