Connect with us

Osobnosti

Při potápění zemřela v Chorvatsku známá slovenská influencerka. Smrt 39leté Diany Hô Chí všechny šokovala

Známá slovenská influencerka s vietnamskými kořeny Diana Hô Chí přišla tragicky o život v pouhých 39 letech. Osudnou jí bylo potápění poblíž obce Blato na chorvatském ostrově Korčula, kterému se věnovala v úterý 8. srpna 2023.

Zdroj fotky: Shutterstock

39letá Diana Hô Chí působila na Slovensku jako influencerka, kondiční trenérka a instruktorka jógy, která mimo jiné spolupracovala i se slovenským portálem Fitshaker. Právě tento portál potvrdil na sociálních sítích její nečekanou smrt.

“Na některé situace v životě vás nic a nikdo nepřipraví. Jako byste nikdy nepočítali s tím, že se to může stát. Nevěříte tomu, že by mohly přijít. Navzdory tomu pro nás (a především pro Dianinu rodinu) takový den včera nastal. Di nás navždy opustila,” uvedl Fitshaker na Instagramu.

Jak se celá tragédia udála? 39letá Diana Hô Chí vyrazila začátkem srpna 2023 se svým přítelem do Chorvatska, kde trénovala tzv. freediving. Jde o nádechové potápění bez dýchacího přístroje, kdy si musíte pod vodou vystačit pouze se zásobou vzduchu ve vlastních plicích.

Slovenská influencerka měla být při této činnosti v nejlepších rukách. Její přítel je totiž přímo akreditovaným instruktorem freedivingu. Diana Hô Chí bohužel během potápění bez dýchacího přístroje zemřela. Jak informují chorvatská média, její tělo na mořské hladině objevil právě její přítel.

Zatím není jasné, přesně jakým způsobem známá slovenská influencerka zemřela, její rodina čeká na výsledky pitvy. “Její přítel ji šel zavolat, aby už šla ven, a v tom si všiml, že tam plave tělo. Okamžitě zavolali záchranku a také ji tam oživovali. Bohužel, už se nic nedalo dělat,” uvedla pro Topky.sk influencerčina sestra Lucia.

Bezvládné tělo Diana Hô Chí našli v úterý 8. srpna 2023 kolem půl třetí odpoledne zhruba 100 metrů od pobřeží poblíž obce Blato na chorvatském ostrově Korčula. Přesnou příčinu její smrti určí až pitva. “Neutopila se, ani její tělo podle znalců nevykazovalo známky topení. Musela dostat zástavu srdce nebo nějakou mozkovou příhodu,” dodala sestra tragicky zemřelé slovenské influencerky.

Zdroj: Instagram.com/fitshaker, Aktuality.sk, Pluska.sk, Topky.sk