Connect with us

Móda

Proč mají dámské kalhotky mašličku? Důvod je jednoduchý

Dámské kalhotky jsou základním spodním prádlem, bez kterého se neobejde žádná žena či dívka. Už jste ale přemýšleli nad tím, proč mají dámské kalhotky mašličku? Nejde o pouhou ozdobu. V minulosti totiž na místo dekorativní funkce plnila spíše funkci praktickou. Přesný důvod existence mašličky na dámských kalhotkách vás možná překvapí.

Zdroj fotky: Shutterstock

Mašlička na dámských kalhotkách: K čemu slouží?

V současné době je mašlička na dámských kalhotkách k vidění pouze na některých modelech. Mašlička na kalhotkách působí roztomile, některé ženy ji dokonce považují za infantilní záležitost, a tak ji raději odstřihují.

Zajímá vás, proč mají dámské kalhotky na přední straně mašličku? V současnosti jde o roztomilou ozdobu. V dobách dávno minulých však mašlička měla vysoce praktickou funkci. A co se konkrétně jednalo?

Zdroj fotky: Shutterstock

Mašlička se stužkou bránily spadení kalhotek

Dámské kalhotky se zrodily přibližně v době renesance. Toto spodní prádlo však nebylo elastické a právě stužka uvázaná vepředu na mašličku bránila tomu, aby kalhotky své nositelce spadly. 

A proč se tato mašlička nacházela ve předu kalhotek, a nikoliv třeba na boku nebo v zadní části? Právě na podbřišku totiž bylo to nejpřístupnější místo, kde si mohla žena mašličku nejjednodušeji zavázat.

Zdroj fotky: Shutterstock

Díky mašličce si žena správně oblékla kalhotky i ve tmě

Stovky let zpátky, kdy ještě nebyla elektřina, ženy vstávaly před svítáním a musely se oblékat ve tmě. Podle dalších teorií, proč mají dámské kalhotky mašličku, právě ženám mašlička ve tmě sloužila k rozlišení přední a zadní části kalhotek. 

Ostatně mašlička, která je ve předu, i v současné době mnohým ženám a dívkám usnadňuje správné oblékání tohoto spodního prádla. A jak to máte s mašličkou vy? Oceníte, když ji máte na dámských kalhotkách, nebo ji raději odstřiháváte? Napište nám svůj názor do komentářů.

Zdroj: Nypost.com, Mirror.co.uk