Connect with us

Osobnosti

Sara Sandeva se stala občankou ČR. Při předávání českého státního občanství plakala dojetím

Herečka Sara Sandeva, která září v českých seriálech a filmech, ovšem i po boku Jakuba Prachaře, má velký důvod k radosti. V září 2023 se totiž konečně stala českou občankou. I když v České republice žije od svých dvou let, české občanství oficiálně získala až nyní.

Zdroj fotky: Profimedia

Krásná herečka a partnerka Jakuba Prachaře Sara Sandeva má makedonské kořeny. Pochází z hlavního města Severní Makedonie, Skopje. Do Česka se se svou rodinou přestěhovala, když měla pouhé dva roky.

Od září 2023 o sobě může Sara Sandeva také říct, že je konečně Češka. Na Staroměstské radnici v Praze převzala za přítomnosti své nejbližší rodiny české občanství. Tato významná událost se v jejím případě neobešla bez slz dojetí.

“Moment, který mě dojal víc, než jsem čekala. Můj domov. Teď už oficiálně občanka. Miluju tě, Česká republiko,” napsala Sara Sandeva na Instagramu, kde zároveň sdílela video, na kterém odříkává státoobčanský slib.

Sara Sandeva se díky tomu může pyšnit novým domovem. Už není jenom Makedonka, ale také Češka. “Gratuluju @sarasandeva. Makedonská fela budeš navždy a teď k tomu ještě Češka,” okomentovala příznačně hereččin status na Instagramu její sestra.

Zdroj: Instagram.com/sarasandeva