Connect with us

Osobnosti

Slovenská herečka podstoupila v 41 letech asistovanou sebevraždu. Katarína Paveleková spojovala své onemocnění s posilující vakcínou proti covidu

Slovenská herečka Katarína Paveleková odešla vlastním rozhodnutím ve velmi mladém věku. V 41 letech podstoupila ve Švýcarsku asistovanou sebevraždu. Dlouhodobě ji totiž sužovaly velmi vážné zdravotní problémy, se kterými již neměla sílu dál zápasit.

Zdroj fotky: Shutterstock.com

Ve středu 28. června 2023 obletěla celé Slovensko velmi smutná zpráva. Rodačka z Popradu, herečka Katarína Paveleková, která dlouhé roky žila a pracovala v americkém Hollywoodu, zemřela v pouhých 41 letech. Celá věc je ještě smutnější proto, že tato mladá žena odešla z tohoto světa dobrovolně – prostřednictvím asistované sebevraždy.

Ještě před plánovaným odchodem na věčnost se Katarína Paveleková rozepsala o svém nevratném rozhodnutí na sociálních sítích. Uvedla, že bojuje s myalgickou encefalomyelitidou, která je mimo jiné známá pod označením chronický únavový syndrom. Lékaři měli v jejím případě podezření také na amyotrofickou laterální sklerózu (ALS).

Krásná slovenská herečka svůj vážný zdravotní stav spojovala s posilující vakcínou proti onemocnění Covid-19. “Posilující vakcína, kterou jsem dostala před více než rokem, totálně zničila mé zdraví, mé tělo a můj život. Nemoc mě ochromila, znemožnila mi pracovat nebo vést společenský život a nejsem už vůbec schopna si užívat života. Dýchání je pro mě stále těžším a bolestivějším a funkce mých plic se zhoršuje,” šokovala Katarína Paveleková svým vyjádřením 1. července 2023 na svém instagramovém profilu.

Dále uvedla, že děkuje všem za přátelství a podporu, které dostala zvlášť v posledním roce. “Neexistuje jiný způsob, jak ukončit mé utrpení, než je rozhodnutí, které jsem učinila,” rozepsala se o podstoupení asistované sebevraždy ve Švýcarsku.

Katarína Paveleková působila coby herečka v Hollywoodu. V amerických filmech hrála menší role. Vidět jste ji mohli třeba po boku Iana Zieringa a Tary Reid ve filmu Žraločí tornádo. Blýskla se i ve snímcích Tehdy v Hollywoodu, Babylon nebo Fool’s Paradise.

Zdroj: Instagram.com/kat.pave, Cas.sk, Topstar.noviny.sk, Pluska.sk