Connect with us

Osobnosti

Slovenská kuchařka a finalistka MasterChefa podstoupí preventivní mastektomii. O svých důvodech se rozepsala na Instagramu

Influencerka a kuchařka Michaela Králiková Markovičová ze slovenské Bratislavy do povědomí veřejnosti vstoupila v roce 2012, kdy účinkovala v první sérii kulinářské soutěže MasterChef vysílané v Česku i na Slovensku. Tato talentovaná žena nyní oznámila smutnou zprávu. Ze zdravotních důvodů chce podstoupit preventivní mastektomii.

Zdroj fotky: Shutterstock

Slovenská influencerka, kuchařka a finalistka MasterChefa, Michaela Králiková Markovičová, se rozhodla pro velmi závažný životní krok. Vzhledem ke své rodinné anamnéze nechce žít ve strachu, že onemocní rakovinou prsu. Proto v dohledné době podstoupí preventivní mastektomii neboli odstranění prsních žláz.

Michaela Králiková Markovičová se na Instagramu upřímně rozepsala o tématu, které je pro většinu žen velmi děsivé. Jde o rakovinu prsou a preventivní mastektomii. Jak na rovinu uvedla, s rakovinou prsu bojovalo několik žen v její rodině a ona nechce být další na řadě. Proto se rozhodla, jak se rozhodla.

“Rakovina. Toto slovo pro mě není tak děsivé jako pro ostatní. Je to proto, že byla součástí mého života už od dětství. Sestra mého otce zemřela na agresivní rakovinu prsu ve věku 40 let. Babička dostala rakovinu jako 50letá, uřízli jí jedno prso, po 10 letech se jí vrátila a odřízli jí druhé. Nikdy nezapomenu na tu chvíli, kdy přišla domů z nemocnice s obrovským obvazem kolem hrudi a já nechápala, co se děje. Jen jsem se strašně bála. O několik let později dostala rakovinu moje máma. Právě jsem se rozváděla a byla to pro mě další obrovská rána, protože mamina pro mě byla velkou oporou. Návštěvy onkologie na Heydukově byly plné strachu. I mámě vzali prso,” rozepsala se otevřeně Michaela Králiková Markovičová na svém Instagramu.

Zdroj fotky: Shutterstock

Tato slovenská influencerka, kuchařka a maminka tří dětí s ohledem na rakovinu prsu u nejbližších žen z rodiny začala přemýšlet nad tím, zda se tento problém netýká i jí. Proto na doporučení lékařů absolvovala testy na genetiku, kde jí zjistili mutaci genu BRCA / PALP 2. Právě tato mutace zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, vaječníků a slinivky břišní.

“Nechci to nechat být a nechci čekat. Dnes jsem absolvovala konzultaci s lékařem z estetické medicíny, který má můj obrovský respekt. Čeká mě dlouhá cesta, ale stojí to za tu jistotu. Dávejte na sebe pozor, choďte na preventivní prohlídky, neodkládejte rozhodnutí, dokud není pozdě. Jsme všechno, co máme,” vzkázala statečná Michaela Králiková Markovičová, kterou zanedlouho čeká preventivní mastektomie, ostatním ženám.

Zdroj: Instagram.com/michaela_kralikova