Connect with us

Bydlení a domácnost

Tornádo na jižní Moravě: Ke katastrofě se vyjadřují i známé osobnosti na Instagramu a neváhají pomoci

Neštěstí, které se stalo 24. června na jižní Moravě, nenechalo nikoho chladným. K ničivému tornádu, které zanechalo v sedmi jihomoravských obcích obrovské škody na majetku a bohužel i několik mrtvých a stovky zraněných, se vyjadřují také známí influenceři a celebrity na Instagramu. I tito známí lidé rozhodně neváhají pomoci.

Zdroj fotky: Profimedia

Břeclavsko, Hodonínsko, hodně síly všem! Jestli už je nějaká veřejná sbírka na pomoc lidem, který to zasáhlo, napište o tom do komentáře prosim. Morava, držte se! Posílal jsem na https://www.darujme.cz/projekt/1204937 – děkuju za tip. Tenhle portál je bezpečnej. Další odkazy v komentářích,” napsal na Instagram český rapper Restovski.

Během čtvrtečního večera 24. června se několika obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku prohnala bouře s kroupami, kterou bohužel doprovázelo také tornádo. Zkázu za sebou zanechala celkem v sedmi obcích, z nichž nejhůře dopadly Lužice a Mikulčice na Hodonínsku a Moravská Nová Ves a Hrušky na Břeclavsku. Tisíce lidí přišly o střechu nad hlavou, bohužel stovky dalších jsou zraněných a tři lidé zemřeli. V zasažených obcích v průběhu pátku probíhají záchranné práce, které zajišťují složky Integrovaného záchranného systému.

“Je mi z toho strašně smutno. Mrzí mě, že vám nikomu nedokážu pomoct. Posílám své modlitby a myslím na své blízké na Moravě. Buďte opatrní,” uvedla na svém instagramovém účtu herečka a zpěvačka Eva Salvatore Burešová, která zároveň připojila odkaz na sbírku Diecézní charity Brno pro oběti tornáda z Hodonínska a Břeclavska, do níž rovněž přispěla.

Jihomoravany, kteří přišli o střechu nad hlavou ve čtvrtek 24. června kvůli ničivému tornádu, podpořil se svou ženou Liliou Khousnoutdinovou také matematik a miliardář Karel Janeček. Na okamžitou pomoc lidem postiženým katastrofou věnovali 121 tisíc korun.

“Největší větrná smršť v novodobých dějinách České republiky postihla na jižní Moravě více než sto tisic lidí. Stovky jsou zraněny. Záběry, které jsme dosud znali hlavně ze středozápadu USA, jsou zdrcující. Přeji všem na jižní Moravu hodně síly! Prostřednictvím @nadacnifondpomoci věnujeme #společně s mojí ženou @khousnoutdinova 121 tisíc na okamžitou pomoc. Chcete-li pomoci také, na @znesnaze21 běží aktuální sbírka. Výtěžek bude pomáhat v nejvíce zasažených oblastech a pomůže obcím i místním lidem vypořádat se s následky živelní katastrofy,” informoval na svém instagramovém účtu český miliardář.