Connect with us

Osobnosti

V 36 letech nečekaně zemřela zpěvačka Zahara. Patřila k nejvlivnějším ženám světa

Jako blesk z čistého nebe fanoušky světové hudby zasáhla zpráva o náhlé smrti zpěvačky Zahary. Tato hudební ikona zemřela v pouhých 36 letech v pondělí 11. prosince 2023. Za svůj krátký život se vypracovala na hvězdu celosvětového formátu a nasbírala desítky ocenění.

Zdroj fotky: Profimedia

Zemřela zpěvačka Zahara. Tak tuto zprávu bohužel nikdo nečekal. Informace o smrti této jihoafrické hudební ikony známé po celém světa sdílela na Instagramu její rodina. 

“S těžkým srdcem a nejhlubším zármutkem oznamujeme smrt naší milované dcery, sestry a kamarádky Zahary. Zahara obklopena rodinou a blízkými opustila tento svět v pondělí 11. prosince 2023. Byla čistým světlem, a ještě čistším srdcem na tomto světě. Maják naděje, dar a požehnání pro nás a nespočet lidí po celém světě. Zahara se svým mimořádným darem a vášní pro hudbu pozoruhodně dotkla životů milionů lidí. Zanechává za sebou nesmazatelnou stopu v hudebním průmyslu a odkaz, který bude navždy rezonovat v našich srdcích a duších,” uvedla rodina zesnulé zpěvačky ve svém oficiálním prohlášení. 

Zahařini nejbližší však neinformovali o příčině její smrti v tak mladém věku. Jak poukazují média, Zahara poslední chvíle svého života trávila v nemocnici, protože měla problémy s játry. V minulosti totiž bojovala se závislostí na alkoholu a také byla jednou z obětí násilí na ženách – právě na tuto problematiku upozorňovala i ve svých písních.

Zahara patřila k nejslavnějším ženám Jihoafrické republiky (JAR), která se dokázala prosadit i v celosvětovém měřítku. Mnozí ji označovali za jednu z nejvlivnějších žen světa. Za svůj krátký život vydala pět alb. Celosvětově na sebe upozornila zejména deskou Loliwe z roku 2011. Za svůj hudební přínos přitom obdržela jak domácí, tak mezinárodní ocenění. Čest její památce!

Zdroj: Instagram.com/zaharasa, Bbc.com, Echo24.cz