Connect with us

Osobnosti

Zemřel herec Adan Canto ze seriálu Narcos. Hvězdě Netflixu bylo 42 let

V pouhých 42 letech podlehl rakovině talentovaný americký herec a muzikant mexického původu Adan Canto. Českým divákům je dobře známý ze seriálu Narcos, kde hrál v první sérii kolumbijského politika. Zazářil rovněž v trháku Xmen.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zpěvák a herec Adan Canto, který hrál v řadě amerických filmů a seriálů, již bohužel není mezi námi. V pouhých 42 letech prohrál svůj soukromý boj s rakovinou. Na tomto světě po sobě zanechal manželku a dvě malé děti ve věku tři roky a jeden rok.

Rodák z mexického Ciudad Acuña, původním jménem José Luis Narváez Canto, strávil část svého mládí v americkém Texasu, kde také rozvíjel svůj hudební a herecký talent. Hereckou kariéru zahájil v Mexico City v roce 2009, kdy se objevil v televizním seriálu „Estado de Gracia“. O tři roky později, v roce 2013, vstoupil na americkou scénu prostřednictvím kriminálního thrilleru „The Following“ televizní stanice Fox.

Zdroj fotky: Shutterstock

První významnou filmovou rolí Adana Canta byla postava superhrdiny Sunspot ve hvězdném snímku X-Men: Budoucí minulost (2014). Tento talentovaný herec se dále prosazoval v amerických televizních seriálech, z nichž můžeme jmenovat Mixology, Stoupenci zla, Prezident v pořadí nebo Druhá šance. Zazářil také v seriálu Narcos v produkci Netflixu, v němž hrál kolumbijského politika. 

Svou poslední a významnou roli ztvárnil v seriálu Uklízečka (The Cleaning Lady), kde hrál gangstera Armana Moralese. Sériál se v době jeho úmrtí nacházel ve fázi natáčení třetí sezóny. Adan Canto zemřel v pondělí 8. ledna 2024 a jeho smrt byla pro veřejnost obrovským šokem. Nikdo totiž kromě jeho blízkých nevěděl, že bojuje s rakovinou.

Zdroj: Businessinsider.com, Hollywoodreporter.com, Variety.com Csfd.cz