Connect with us

Osobnosti

Zemřela hvězda filmu Love Story a seriálu Sběratelé kostí. Ryan O’Neal prohrál boj s rakovinou

V pátek 8. prosince 2023 zemřel ve věku 82 let hollywoodský herec Ryan O’Neal. Osudná mu byla chronická leukémie a rakovina prostaty, se kterými bojoval dlouhé roky. Proslavil se zejména rolí v romantickém snímku Love Story, za níž získal nominaci na Oscara.

Zdroj fotky: Shutterstock

Když se americký herec Ryan O’Neal objevil po boku herečky Ali MacGrawové v roce 1970 v romantickém snímku Love Story, způsobil hotovou senzaci. Právě tato role, za níž byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus, pro něj byla doslova osudová a nastartovala jeho úspěšnou hereckou kariéru. 

Bohužel v pátek 8. prosince 2023 hvězdný Ryan O’Neal navždy opustil tento svět. Tuto smutnou zprávu zveřejnil na Instagramu jeho syn Patrick O’Neal. I když v prohlášení neuvedl důvod smrti svého táty, veřejnost věděla, že Ryan O’Neal dlouhé roky bojoval s chronickou leukémií a následně s rakovinou prostaty. 

“Tohle je ta nejtěžší věc, kterou jsem kdy musel říct, ale jdeme na to. Můj táta dnes v klidu zemřel obklopen svými nejbližšími, kteří jej vždy podporovali a milovali, jako on nás,” uvedl syn hollywoodské legendy na Instagramu.

Ryan O’Neal se narodil 20. dubna 1941 v americkém Los Angeles. Dalo by se říct, že měl herectví v krvi. Jeho táta byl hollywoodským scénáristou a oba jeho rodiče rovněž hráli. Poprvé si zahrál v německém seriálu Tales of the Vikings (1959), celosvětovou hvězdu z něj udělala hlavní role v legendárním romantickém filmu Love story (1970).

Zdroj fotky: Shutterstock

Americký herec Ryan O’Neal má na svém kontě další desítky rolí ve filmech i seriálech. Zazářil například ve snímcích Co dál, doktore? (1972), Papírový měsíc (1973), Příliš vzdálený most (1977), Zelený led (1981) nebo Irreconcilable Differences (1984).

Po roce 2000 se ve filmech objevoval spíše sporadicky. Televizním divákům však může být dobře známý díky vedlejší roli v desítkách epizod kriminálního seriálu Sběratelé kostí, kde si zahrál záhadného otce špičkové forenzní antropoložky Temperance “Kůstky” Brennanové v podání herečky Emily Deschanelové.

Zdroj: Edition.cnn.com, Theguardian.com, Csfd.cz, Bones.cz, En.wikipedia.org