Connect with us

Osobnosti

Zemřela hvězda oscarového snímku Parazit. 48letého herce našli mrtvého v autě

V roce 2020 ovládl americké Oscary jihokorejský film Parazit, který si odnesl nejvíce zlatých sošek. Fanoušky tohoto hvězdného filmu bohužel zastihla velmi smutná zpráva. V pouhých 48 letech zemřel herec Lee Sun-Kyun, který v oscarovém snímku hrál roli Park Don-ika.

Zdroj fotky: Shutterstock

48letý herec Lee Sun-Kyun byl koncem prosince 2023 nalezen mrtvý v autě, které bylo zaparkované v ulicích hlavního města Jižní Korey, Soulu. Úřady po herci pátraly poté, co jeho rodina nahlásila, že po sobě zanechal dopis na rozloučenou.

Že hvězda oscarového snímku Parazit skutečně zemřela, potvrdil agentuře AP ve středu 27. prosince 2023 Jihokorejský záchranný úřad. Přesná příčina hercovy smrti zatím není veřejně známa. V každém případě zpráva o jeho náhlém odchodu z tohoto světa šokovala jeho fanoušky i kolegy z branže.

Zdroj fotky: Shutterstock

Herec Lee Sun-Kyun se narodil 21. října 1970 v Jižní Koreji a už od mládí se projevoval jeho výjimečný talent a vášeň pro herectví. Proslavil se zejména rolí bohatého architekta Park Don-ika ve filmu Parazit (2019), který v roce 2020 získal nejprestižnější ocenění filmového průmyslu – hned několik sošek Oscara za nejlepší film, režii, původní scénář a cizojazyčný film.

Umělecký odkaz Lee Sun-Kyuna se neomezuje pouze na film Parazit. Zahrál si také v jiných projektech, například v thrillerovém dramatu Dr. Brain“na Apple TV+, za který byl nominován na mezinárodní cenu Emmy. Jeho schopnost vtělit se do různorodých rolí a jeho vynikající herecký projev zanechaly hlubokou stopu v korejském i světovém filmovém průmyslu.

Zdroj: Csfd.cz, Deadline.com, Seznamzpravy.cz