Connect with us

Top stories

Žena už 5 let nepoužívá šampon. Na Instagramu ukazuje, co to udělalo s jejími vlasy

Nádherné vlasy, jako má Rachel z nizozemského Haarlemu, jsou snem snad každé z nás. Jak tato 29letá žena prozradila, tajemství její dokonalé hřívy spočívá v tom, že už 5 let nepoužívá šampon. Vystačí si pouze s přírodní péčí o vlasy.

Zdroj fotky: Shutterstock

Když byla Rachel malá, měla husté a kudrnaté vlasy. V průběhu dospívání však začala experimentovat s různými druhy šamponů, v důsledku čehož se její kadeře dramaticky změnily. Byly mdlé, bez lesku a Rachel navíc přišla také o své pověstné kudrliny.

Dnes 29letá Holanďanka, která je profesí zdravotní sestra, začala hledat způsoby, kterým svým vlasům navrátí jejich ztracenou krásu. Do roku 2016 si vlasy umývala šamponem každý druhý den nebo jednou za tři dny.

“Nakonec jsem si všimla, že moje vlasy jsou krásné bezprostředně po umytí. Poté se začaly rychleji mastit, což pro mě bylo velmi nepříjemné. Rozhodla jsem se, že si začnu umývat vlasy jednou týdně. Ale pak jsem si všimla, že mám lupy,” napsala na svém osobní blogu Natuurlijkehaarverzorging.nl sympatická Rachel.

Kvůli kosmetice obsahující chemii měla se svými vlasy spoustu dalších problémů. Vlasy se jí nadměrně krepatily a zamotávaly. Měla pocit, že se dostala do začarovaného kruhu. V roce 2016 si řekla dost a přestala nadobro používat šampon na vlasy.

“Začala jsem si tehdy na internetu číst o šamponu, o složkách šamponu a o tom, co dělá s vašimi vlasy. Zjistila jsem, že všechny mé vlasové produkty obsahovaly silikony a parabeny, v šamponu jsem našla rovněž silné čisticí sulfáty. Byla jsem zvědavá na to, jak budou vypadat mé přírodní vlasy bez působení silikonů, parabenů a síranů. Proto jsem v srpnu 2016 odložila všechny komerční šampony a vlasové produkty a přešla na čistě přírodní produkty na vlasy,” vysvětlila Rachel.

29letá zdravotní sestřička z Nizozemí si své vlasy nejprve oplachovala pouze vodou, následně jablečným octem a poté vodou. Nejpodstatnější pro ni bylo vydržet první tři týdny, kdy její vlasy nevypadaly na pohled pěkně a nadměrně se mastily. Vše se ovšem Rachel vyplatilo a kvalita jejích vlasů se výrazně změnila k lepšímu. Její kadeře jsou hustší a zdravější, má zpátky také své typické kudrliny.

Jakým způsobem se Rachel o své vlasy stará? Umývá si je jednou za týden. Na své kadeře a pokožku hlavy používá výhradně přírodní vlasové produkty. Vlasy si konkrétně myje vlastní směsí ájurvédských bylinek, kterou si sama vytvořila. Často sáhne také po přírodním bylinkovém šamponu v tuhém mýdle nebo po gelu z lněného semínka, který používá jako vlasový zábal. Nutno podotknout, že její vlasy jsou díky této péči skutečně dokonalé.

Zdroj: Natuurlijkehaarverzorging.nl